Etsi
  • Teatterikoulu

Timjamin matka unimaahan

Suorastaan ihmeellinen seikkailu!


VALO ensemblen ensimmäinen lastenteatteriesitys valmistuu paraikaa ja ensi-ilta on 24.11.2019 kello 14 Puotilan teatterikoululla. Lippuja saat ostettua Valo-ryhmän omalta sivulta tuon ylävalikon kautta!


Näytelmän ovat käsikirjoittaneet Olli Kiljunen ja Jonna Rantamäki, äänet ja musiikin loihtivat Sanna Salovuori ja Mia Kavasto ja ohjauksesta vastaa Mia Kavasto. Valokatkaisimia ja kitaraa nakuttelee Nea Lustila ja Mimosa Mandelin toimii kaikenkattavana produktioassistenttina.


Esityksessä näyttelevät syksyllä 2019:


Tiia Harjula

Irina Karosjoki

Jasmine Kattilakoski Olli Kiljunen

Noona Parviainen Jonna Rantamäki sekä

Susanna Sainio


JA! Save the date! 6.5.2020 saamme nauttia Valo ensemblen esityksestä Stoan teatterisalissa!68 katselukertaa

+358 40 674 4434

info@puotilanteatterikoulu.com

Rusthollarinkuja 2, 00910 Helsinki

©2018 by Puotilan Teatterikoulu. Proudly created with Wix.com